SERA FİLM

SERA FİLM

Yaratıcı, Yenilikçi İçerik Yönetimi!

Sera Film 1988 yılından beri Türk televizyon yayıncılığı sektörüne hizmet veren en eski ve bağımsız şirketlerden biridir.

Uzmanlık alanı içerik yönetimi olarak şekillenmiş Sera Film, dağıtım, yapım, yaratıcılık ve danışmanlık servisleri vermektedir.

Sera Film büyük küçük tüm televizyon kanallarına, yapımcılara, reklamveren ve sanatçılara hizmet vermekle birlikte son dönemde gelişen internet, mobil telefonlar gibi interaktif uygulamaları da takip ederek servislerini bu alanları da kapsayacak şekilde genişletmiştir.

DAĞITIM

DAĞITIM

TÜRKİYE
Sera Film 1988’den beri Türkiye’de televizyon programı dağıtımı yapmaktadır. Uluslararası saygınlığı olan birçok firmanın Türkiye temsilciliğini yürüten Sera Film, sinema filmlerinden formatlara birçok farklı tipte özgün televizyon programının izleyicilerle buluşmasına olanak sağlamıştır.

Büyük küçük tüm kanal ve yapımcıların nabzını tutan Sera Film, reklamverenlerden sanatçılara, internet servis sağlayıcılarından telefon şirketlerine kadar, geniş bir müşteri portföyüne hizmet vermektedir.

Her sezon Türk televizyon kanallarının farklı yayın kuşaklarında Sera Film’in öncülüğünde yayınlanan dizi, film, eğlence programları ve yarışmalar yerlerini almaktadır. Gerçekleştirdiği projelerde Türkiye adına birçok İLK’e imza atan Sera Film, seçimleri ile Türk halkının televizyon alışkanlıklarında dolaylı olarak etkili olan bir firmadır.

DÜNYA
Sera Film televizyon programcılığı ve dağıtımında edindiği değerli bilgi ve tecrübesini Türk programlarının dünya pazarında alıcı bulması için kullanmaya karar vermiş, Türk programlarının uluslararası olarak pazarlanabilmesi için harekete geçmiştir.

Sera Film’in tüm dünyada satışını üstlendiği kataloğu sinema filmi, belgesel, dizi, çizgi film, format, klip ve görüntülerden (homevideo, blooper, gag vb.) oluşan özenle seçilmiş çeşitli Türk yapımlarını içermektedir. Onlarca bölgede yayınlanmış bu programlara her sene yeni yapımlar eklenmektedir.

YAPIM

YAPIM SERVİSLERİ

Sera Film yapımcılığa 90’lı yılların başında şirket eğitim filmleri yaparak başlamıştır. Sera Film’in format satış ve uygulamalarındaki başarısı firmaya televizyon yapımcılığı alanında da farklı bir yer edinmesini sağlamıştır. Böylece Sera Film Türk televizyonlarındaki birçok başarılı projenin uygulanmasına danışmanlık yapmış, yapım koordinatörlüğü ve
kontrolü görevlerini üstlenmiştir.

Sera Film, proje içeriğinin anlaşılması ve doğru uygulanması, uygun yapım ekibi oluşturulması, yazılım-grafik adaptasyonu, yurt dışından tecrübeli danışman ayarlanması ve her tür soruna çözüm getirmek temelli hizmetler vermektedir. Sera Film sadece mevcut fikirlerin hedeflenen izleyici kitlesine en doğru şekilde ulaşabilmesi için uygulama formülleri geliştirmekle kalmamış, televizyon sektöründe edindiği değerli birikimin bir meyvesi olarak orijinal televizyon programları üretmiştir.

Sera Film’in Türk ve dünya pazarında değerlendirilen orijinal program fikirleri, internet ve mobil telefonlar için geliştirdiği farklı içerikler Sera Film’i yaratıcılık alanında Türkiye’nin önde giden firmalarından biri yapmıştır. Sera Film, ayrıca, kurulduğu yıllardan beri Türkiye’de çekim yapmak isteyen yabancı yapımcılar için güvenilir bir servis sağlayıcı konumunda olmuştur.

Türkiye’de çekim olanaklarının raporlanması, çekim bütçesi hazırlanması, prodüksiyon ekibi kurmak, yönetmek, denetlemek, mekan belirlenmesi, oyuncu seçimi, teknik malzeme temini, ulaşım, catering gibi tüm yapım kalemlerinin ayarlanması, gerekli izinlerin alınması, post prodüksiyon takibi Sera Film’in servisleri arasındadır.

DANIŞMANLIK

DANIŞMANLIK

Sera Film’in danışmanlık servisleri Türk ve dünya televizyon yayıncılığı sektöründeki gelişmeleri ve yatırım imkanlarını takip etmek isteyenlere yönelik çeşitli raporlamaları kapsamaktadır.

Sera Film müşterilerini güncel market durumu hakkında düzenli raporlarla bilgilendirir.

Raporlar Sera Film’in işbirliği içinde olduğu şirketlere her 6 ayda bir temin edilerek içeriğinde market bilgileri, ülkenin politik ve ekonomik durumu hakkında; oranlar, ratingler, yerli ve yabancı programlar için reklam sahaları gibi bilgileri içermektedir.

Talep halinde Sera Film, yasal konular ve yatırım stratejileri hakkında bilgi ve öneriler temin eder; ayrıca sektör fizibilite raporları ortaya koyar.